Anahtar Kelimeler: PARTİ BÜYÜK KONGRESİNİN KAZANIMI!

AK PARTİ BÜYÜK KONGRESİNİN URFA KAZANIMI!

.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde partinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesine Şanlıurfa’dan 3 isim girdi. Bir isim ise MKYK’nın yedek listesinde yer aldı. Ayrıca AK Parti MYK’sına Şanlıurfalı bir ismin de girmiş olması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Urfa’yı önemsediğinin göstergesi olarak yorumlandı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar, İbrahim Halil Yıldız ve Aişe Nur Nacar AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde partinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesine giren isimler oldu.

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, son yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında iyi bir yer edindiğini AK Parti MKYK’sına girerek gösterdi. AK Parti Şanlıurfalı İbrahim Halil Yıldız ise 3’ünce kez AK Parti MKYK listesine girerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındaki yerinin ne kadar sağlam olduğunu gösterdi.  Şanlıurfa’dan AK Parti MKYK’sında geçmiş yıllarda ya bir isim ya hiç giren olmazdı. 2014 yılından sonra AK Parti MKYK’sına Şanlıurfa’dan girmeye başladı. İki ismin birden AK Parti MKY’sına girmesi ise en son Vildan Polat ile İbrahim Halil Yıldız’ın olduğu dönemde oldu. Ancak şimdi ise ilk kez Şanlıurfa’dan AK Parti’nin MKYK’sına giren isim sayısı 3’e çıktı.  Bu 3 isme birde MYK’ya giren AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Şanlıurfalı Eyüp Kadir İnan eklenmesinin Şanlıurfa’nın temsili açısından önemli bir kazanım oldu.

 AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde  MKYK’ya, MYK’ya giren 4 Şanlıurfalı ismin yanı sıra Vildan Polat’ın asil üyelikten yedek üyeliğe çekildiği görüldü.

Bu arada MKYK'da AK Parti’nin bazı kritik isimleri "çizik" yerken, yine çok konuşulan isimler de listede kendine yer buldu.
Binali Yıldırım Genel Başkan vekilliğine getirildi. Mahir Ünal ise Özlem Zengin'in yerine Meclis Grup Başkan vekilliğine getirildi.
Özlem Zengin MYK'da da görev alarak Halka İlişkiler ve Sivil Toplum Başkanı olarak görev aldı.
31 Mart'ta İstanbul seçimlerinde "hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu" açıklamasıyla adını duyuran Ali İhsan Yavuz, Seçim İşleri Başkanı olarak görevlendirildi.