Ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 20 milletvekilinden oluşan heyet Şanlıurfa'ya çıkarma yaptı. Parti binasında toplantı düzenleyen vekiller, kenttin sorunlarına değindi.

..

CHP Şanlıurfa il başkanlığı binasında bir araya gelen milletvekilleri yaptığı basın toplantısı sonrasında program bayramında kent geneline dağılarak Şanlıurfalılar ile bir araya gelecek.
Vekiller DEDAŞ, destekleme sorunu, pandemi süreci, elektrik faturaları, şehir hastanesi, DSİ, sulama birlikleri ve kentin birçok sorununa yönelik açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.

‘URFALILARI TEK TEK DİNLEYECEĞİZ’
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık,”Sulama birlikleri ile meclise önerge vermiştim. 13-14 sulama birliği konusunu meclise taşıdık. Çeşitli fiyat tarileri buulnuyor. O sorunla ilgileneceğiz. Genel başkanımıza ileticeğiz. Vekillerle Urfa’ya gelmemmizin sebebi elektrik, su sıkıntısı için geldik. Sulama birliklerinin arasındaki büyük fark çiftçiyi mağdur ediyor. İlçelerin sorunlarını tek tek dinleyeceğiz. Özellikle çiftçilerin sorunlarını dinleyeceğiz ilçelerde.”

‘ÇİFTÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal,”Pamuk, stratejik bir üründür. Ekonomik hayatının olmazsa olmazıdır. Pamuk tohumu noktasında ithalatçı firmalardan medet umuluyor. İktidarın yanlış politikaları sonucu sıkıntılar devam etmekte. Urfa’daki sorun GAP’ın hayata geçirilemesi. Elektrik sorununun olduğu bölgelerde verimler az, ekinler kuruyor. Çiftçiye suya direk oluşturmak, sulama birlikleri Devlet Su İşlerinin eline bırakılmıştır, kayyum atanmıştır. Desteklemelere el konulması üzücü durum. Bu sorunları tekrardan gündeme getireceğiz. İktidar değişmediği sürece bu sorunlar devam edecektir. Çiftçilerimizin her zaman yanında olacağız.”