Anahtar Kelimeler: Başkan Feyyaz Soyludan Muharrem Mesajı

Başkan Feyyaz Soyludan Muharrem Ayı Mesajı

Ceylanpınar Belediye başkanı Feyyaz Soyludan Muharrem ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Soylu mesajında şunları söyledi:

 "Muharrem ayı, İslâm kültür tarihinde önemli yeri olan bir zaman dilimini temsil etmektedir. Bu ayın önemi, içinde meydana gelmiş olan önemli olaylardan kaynaklanmaktadır. İslâm tarihinin en üzücü olaylarından biri olan Ker bela olayı da bu ayda gerçekleşmiştir.

 Ker bela insanlık tarihi için bir milat olmalıdır. İnsan yaşamının ne kadar kıymetli olduğunu bu olayla daha iyi anlamalı ve daha iyi anlatmalıyız. Bu olay tüm Müslümanların ortak acısıdır. Biz bu acılarda nasıl birleşebiliyorsak, sevinçte de birleşebilmeliyiz. Barışın insanlık yaşamında hüküm sürmesi v yaşanmaması için birbirimizi sevmeliyiz.

 Muharrem Ayı matem ayı olmakla beraber, Halk arasında paylaşmanın simgesi haline gelen Aşure günü, birlik ve beraberliği perçinlemektedir.

 Kaynayan kazanda farklılıkları ortaya çıkartarak ayrışmayı değil, birlik ve beraberlik içinde ortak bir tat yakalamayı hedeflemeliyiz. Renkleri, dinleri, kökenleri, cinsiyetleri ne olursa olsun, insanlık ailesinin bir bütün olduğunu düşünmeliyiz.

 Sevgi, saygı ve hoşgörüyü içinde barındıran Alevi inancı toplumsal barış ve kardeşlik duygularının gelişmesi içinde önemlidir.

Bugün bütün insanlarımıza düşen önemli görevlerden biri, bu tür müessif olaylardan ibret almak, dersler çıkarmak, birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü olumsuz tutum ve davranışlardan kaçınmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Hz. Hüseyin ve Ker bela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, Milletimizin barış, huzur, güven, saygı ve sevgi içerisinde yaşamasını temenni ediyorum."