Anahtar Kelimeler: BAŞKAN SOYLU AŞURE DAĞITTI

BAŞKAN SOYLU AŞURE DAĞITTI

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Muharrem ayı dolayısıyla ilçe sakinlerine aşure ikramında bulundu. Çarşı merkezinde gerçekleşen etkinliğe, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Belediye Başkan Yardımcıları ve Encümenlerle birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulunan Soylu ; 

İslam tarihinde önemli bir yere sahip olan ve Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayına kavuşmanın manevi huzurunu yaşıyoruz. "Paylaşmanın, birlik ve beraberlik içinde olmanın hatırlandığı değerli zaman dilimlerimizden biridir Muharrem ayı. Hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma gibi toplumsal bağlarımızı ve bizleri birbirimize bağlayan önemli günlerdendir. Bu ayın en önemli simgelerinden biri olan aşure de berekettir, paylaşmaktır. Bu ayda birbirimize ikram ettiğimiz aşureler, birlik ve beraberliğimizin en güzel nişanesidir" dedi.

Başkan Soylu, Muharrem ayının aynı zamanda hicri yılın da başlangıcı olduğunu hatırlatırken, "Muharrem ayının özünü iyi anlamak, özüne layık bir şekilde idrak etmek gerekiyor. Bu vesileyle, Hicri yılbaşı ve Muharrem ayının tüm İslam âlemine sağlık, huzur ve esenlik getirmesini temenni ediyor; birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamının güçlenmesine vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Haber : Musa Kılınç