CEYLANPINAR SINIRINDA BOMBALI SALDIRI: 4 ŞEHİT 8 YARALI

Resulayn'da yol kontrol noktasına PKK/YPG’li teröristlerce bombalı saldırı düzenlendi.

Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılan Suriye'nin Resulayn kentinde yol kontrol noktasına bombalı araçla saldırı düzenlendi. PKK/YPG’li teröristlerce düzenlenen saldırıda  2 Jandarma personeli ile 2 yerel kolluk görevlisi şehit oldu, 6 Jandarma personeli ile 2 yerel kolluk görevlisi de yaralandı. 

Konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada;

"10.12.2020 tarihinde, saat 15:30 sıralarında Barış Pınarı bölgesinde bulunan Resulayn’daki bir yol kontrol noktasında, PKK/YPG’li teröristlerce bombalı aracın patlatılması sonucu; 2 Jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi şehit olmuş, 6 Jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi de yaralanmıştır.

Genel sağlık durumları iyi olan yaralılarımız Resulayn Hastanesi ile Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanmıştır. 
Terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

HABER MERKEZİ