Ceylanpınar?da 2?si Canlı Bomba 5 Terörist Yakalandı

Ceylanpınar?da Suriye sınırını yasadışı yollarla geçmeye çalışırken yakalanan 5 teröristten 2 ?sinin canlı bomba olarak Türkiye?ye girdiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bir grup teröristin sınırı geçerek Türkiye’de eylem yapmak istediğini belirledi. Önlem alan ekipler, ilçenin Tarım İşletmesi Müdürlüğü arazisinde olan Cırcıp Deresi mevkiinden sınırı yasadışı yollarla geçmeye çalışan bir grubu fark etti.
Yapılan operasyonla gözaltına alınan 5 kişinin ilçe Jandarma Komutanlığında alınan ifadelerinde, terör örgütü PYY/PKK’nın Suriye’nin Haseke ilindeki örgüt kamplarında eğitim aldıklarını ve eylem yapma amacıyla Türkiye’ye girdiklerini ifade ettiler.
 
Söz konusu kişilerden A.A ve A. İsimli iki teröristin canlı bomba eylemi için eğitildiklerini, bu kişilerin Ceylanpınar ilçe merkezi, resmi kurumlar ve İstanbul Anadolu yakasında bir noktaya canlı bomba eylemi yapacaklarını itiraf ettiler.
 
Mühimmatlarını Türkiye’deki bağlantılarından temin edileceği öğrenilen 5 teröristin ifadelerinin devam ettiği belirtilirken çok yönlü soruşturmanın da devam ettiği belirtildi.