Erdoğan talimat verdi:Yeni muhtarlık düzenlemesi geliyor!

.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni muhtarlık düzenlemesi için çalışmalar yapıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söz konusu düzenleme için talimat verdiğini belirten Bakan Soylu, TBMM'ye iletilen düzenlemeyle ilgili gerekli adımların yakın zamanda atılmasını beklediklerini söyledi.

Sinop Muhtarlar Buluşması'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni muhtarlar düzenlemesi için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recvep Tayyip Erdoğan'ın talimat verdiğini söyledi. AK Parti iktidarı olarak muhtarlık müessesesinin hem hizmet götürme hem de sorunların aşılması noktasında ne denli önem arz ettiğini bildiklerini söyleyen Bakan Soylu, TBMM'ye iletilen düzenlemeyle ilgili gerekli adımların yakın zamanda atılmasını beklediklerini aktardı.

Sel, deprem, yangın gibi doğal afet süreçlerinde muhtarların çok önemli görevler üstlendiklerini anlatan Bakan Soylu, "Bunlarla bitmedi, muhtarlarımız pandemi sürecinde de hep bizlerin yanında olarak vatandaşlarımıza hizmet ettiler." diye konuştu.

Soylu, muhtarlığın Türkiye'nin mevcut idari sistemi durdukça hep var olacağını belirterek, "Biz de bu süreçte muhtarlarımız ile ilgili adımlar atmaya çalıştık. Bir, muhtarlık maaşları arttı. İkincisi SSK primleri ilave edildi, eskiden yok idi. Üçüncüsü silah ruhsatları ömür boyu var olmuş oldu. Yine muhtarlık bilgi sistemini kurarak, muhtarlarımızın taleplerini karşılıyoruz." ifadesini kullandı.