Anahtar Kelimeler: KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ ECZANE !

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ ECZANE AÇTI!

.

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde, vatandaşların elinde bulunan ve son kullanma tarihi geçmemiş fazla ilaçların değerlendirilmesi için ilaç toplama merkezi kuruldu.

Karaköprü Belediyesi sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında, Yaşam Sokağında açılan ilaç toplama merkezi ile elinde kullanmadığı fazla ilaçlar olan vatandaşlardan ilaçlar toplanarak sağlık kuruluşlarına, Kızılay’a ve güvenlik güçlerine gönderildiği bildirildi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilaç toplama merkezini ziyaret ederken, ilaçların toplanması ve değerlendirilmesi ile ilgili bilgi aldı. Bu projeyle birlikte özellikle ekonomiye katkı sağlanacağını ve vatandaşların evlerinde kullanmadıkları ilaçların değerlendirilerek israfın önüne geçileceğini ifade eden Başkan Baydilli, tüm vatandaşlardan bu konuda duyarlılık beklediklerini söyledi.

Bu arada Karaköprü Belediyesi ilaç toplama merkezi ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşların Çankaya Mahallesindeki Yaşam Sokağı içerisindeki ilaç toplama merkezinden veya 444 9 657 nolu beyaz masa biriminden bilgi alabilecekleri öğrenildi.