SÖYLEMEZ’DEN BAKAN PAKDEMİRLİ’YE ÇAĞRI!

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir çağrıda bulundu:

Tarım Bakanlığından atama bekleyen ve KPSS puanı sona erecek mühendis kardeşlerimize bir atama müjdesi ile umut olun.

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, atama bekleyen gençlerle ilgili olarak, “Gençlerimizin emeği ve KPSS puanları heba edilmemelidir. Pek çok mühendisimizin 2018 yılında aldığı yüksek KPSS puanları birkaç ay sonra geçerliliğini yitirecektir. Eğitimli gençler Türkiye’nin en büyük sermayesidir. Ailelerin büyük fedakarlıklarla emek vererek okuttuğu gençlerin sorunlarına kulak tıkanamaz. Bu birikimin doğru değerlendirilmesi, tarım ve ormancılığı da önemli katkı sağlayacaktır. Bir defaya mahsus da olsa bir atama yapılmalıdır.” dedi.

Başkan Söylemez, atama bekleyen Su Ürünleri, Ziraat, Gıda, Orman Mühendisi ile Veteriner Hekim ve teknikerlerin sorunlarının çözümü noktasında Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye güvendiklerini ifade ederek, Sayın Bakan’dan bu konuya el atmasını beklediklerini dile getirdi.

Atama bekleyen binlerce Su Ürünleri, Ziraat, Gıda, Orman Mühendisi ile Veteriner Hekim ve tekniker bulunuyor. KPSS puanlarının geçerliliğini yitirecek olması, atama bekleyen adayları endişelendiriyor.dedi.