‘’TİGEM BAĞIŞLADI, TOKİ YAPACAK’’ Haberine Yalanlama

.

Ceylanpınar Belediyesi Basın Yayın Halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; 21.12.2021 tarihinde bazı basın yayın organlarında ‘’TİGEM BAĞIŞLADI, TOKİ YAPACAK’’ başlığıyla servis edilen haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu haberin içeriğinde belirtilen 222,7 dönümlük alanın tamamı Ceylanpınar Belediye Başkanlığına aittir. Geçtiğimiz yıl Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun girişimleriyle 222,7 dönüm alanın tamamı Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğünden satın alınmıştır. 29 Eylül 2020 tarihinde satın alınan 222,7 dönüm alanın tapusu ve mülkiyeti Ceylanpınar Belediyesine aittir.

Ceylanpınar Belediyesince Millet Bahçesi olarak yapılması planlanan ve Projesi tamamlanan 222,7 dönümlük alan İhalenin ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) marifetiyle Millet Bahçesi yapım çalışmalarına başlanılacaktır. Söz konusu haberde yer alan ihale tarihi ile alakalı Ceylanpınar Belediyesine bildirilen bir tarih bulunmamaktadır.

Ceylanpınar Belediyesince yapılacak olan Millet Bahçesi projesinin ihale tarihinin netlik kazanmasının ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Haber Merkezi