URFA AK PARTİ İL BAŞKANI: ZALİMİN KARŞISINDA DURMAK İNSAN OLMANIN ŞİARIDIR

yledi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Halepçe Katliamının 33’üncü yıl dönümde renklere bakmadan her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında durmanın insan olmanın şiarı olduğunu sö

Zulmün renginin olmadığını dile getiren AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, katliamda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.Kırıkçı açıklamalarını sosyal medya hesabından yaptı.

İnsanlık tarihinin 33 yıllık kara lekesi olan Halepçe Katliamı ile ilgili AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, halepçe katliamı etiketi ile paylaştığı mesajında” Zulmün rengi yoktur... Bu elim katliamda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Renklere bakmadan her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında durmak insan olmanın şiarıdır.” İfadelerine yer verdi

Bu arada sivilleri hedef alan en büyük kimsayal saldırı olarak tanımlanan Halepçe Katliamı tam 33 yıl önce, 16 Mart 1988 sabahı yaşanmıştı. Irak savaş uçakları ve topçularının, Kuzey Irak'taki Kürt kasabası Halepçe'ye hardal gazı ve ölümcül sinir gazı sarin ile yaptığı kimyasal saldırıda binlerce insan ölmüştü.

5 BİN KİŞİ TÜRKİYE’YE SIĞINMIŞTI

Öte yandan Halepçe'ye düzenlenen kimyasal saldırı sonrası bölgeden kaçan 500 bin kişi de Türkiye'ye sığınmıştı. Sığınmacıların büyük bölümü, Diyarbakır, Muş ve Mardin'de kurulan kamplara yerleştirilmişti.