URFA VALİSİNİN URFA’DA BU KADAR ÇOK SEVİLMESİNİN İŞTE BİR KAÇ NEDENİ

Abdullah Erin, kente atandığı günden bu yana gece gündüz mesai mefhumu gözetmeden 12 ilçenin gönlünü fethetmeye devam ediyor.

ÜLKEDE BÖYLE VALİLER DE VAR!

Bunun için özel bir çaba sarf etmeyen ancak doğal, samimi ve içten davranışı ile dikkat çeken Vali Abdullah Erin, yaklaşık 4 yıldır kentte görev yapıyor.  Günlük rutin işlerini de ihmal etmeyen, Şanlıurfa’ya yatırımcı çekmesi, yeni fabrikaların kurulması ve istihdama yönelik çabaları kadar sosyal projeler, eğitim yatırımlarını da at başı götüren Vali Abdullah Erin,  şehir ve ilçe merkezlerinin yanı sıra köylerde de halkın arasında olmaya büyük önem veriyor. 

HEM URFA’YI HEM DE BARIŞ PINARI BÖLGESİNİ YÖNETİYOR

Şanlıurfa sosyolojisini çok iyi bilen ve bu sosyolojinin içinden biri olmasıyla da 7’den 70’e herkesin teveccühünü kazanan Vali Abdullah Erin’in hem Arapça hem de Kürtçe bilmesi ile de Şanlıurfa’da her kesimle samimi diyalog kurmasına büyük katkı sağlıyor. Nüfusu 2 milyonu aşan Şanlıurfa’da tanındığı, sevildiği ve karşılık bulduğu kadar Suriye’nin Barış Pınarı bölgesinden Resulayn, Haseki, Telabyad’da da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yatırımlarını, hizmetlerini takip eden Vali Abdullah Erin, bu kadar iş yükünün, yüzölçümünün ve nüfusun üstesinden başarıyla gelmesi dikkat çekiyor. Şanlıurfa’da olduğu kadar Barış Pınarı Bölgesinde de onu sokakta gören ve onunla çarşı pazarda karşılaşanlar, büyük bir sevgi, saygı gösterirken Vali Abdullah Erin de vatandaşla diyaloğunda 40 yıllık ahbabı, abisi, kardeşi gibi sıcak, samimi sohbetiyle halka “Ülkede Böyle Valiler de Var” dedirtiyor.

83 YAŞINDAKİ KORE GAZİSİNİN ELİNİ ÖPTÜ, HAYIR DUASINI ALDI

Vali Abdullah Erin’in bugünkü halkla iç içe olan duraklarından biri de Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi oldu. Bir günde 3 köyü ziyaret eden Erin'in, vatandaşla samimi diyalogu, halkın da ona aileden biri gibi kucak açması dikkat çekti. Fotoğraftaki bu renkli görüntüler,  Şanlıurfa’nın Siverek İlçesine bağlı Kapıkaya, Narlıkaya, Kalkankaya köylerinden. Ziyaret ettiği Siverek Kalkankaya Köyündeki 1932 doğumlu Kore Gazisi Cuma Kök ile sohbeti duygu dolu anlara sahne oldu. 1932 doğumlu Kore Gazisi Cuma Kök’ün, ellerinden öpüp hayır duasını alan Vali Abdullah Erin ile ilgili Urfalı Ömer Deliktaş’ın “Sizi Urfamıza bahşeden yüce Rabbimize şükürler olsun” demesi dikkat çekti.

   

ceylanpınar gazetesi