URFA’DA KANO YARIŞLARI İLE ‘AVRUPA SPOR HAFTASI’ BAŞLADI

Şanlıurfa’da “Herkes için ulusal spor ve sağlık günleri” sloganıyla Avrupa Spor Haftası etkinlikleri start aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Avrupa Delegasyonunca “Herkes için ulusal spor ve sağlık günleri” sloganıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik İl Spor Müdürlüğü ev sahipliğinde 23-28 Eylül 2020 tarihleri arasında kutlanacak olan “Avrupa Spor Haftası” etkinlikleri bugün başladı.
Korona virüs kuralları çerçevesinde kutlanacak olan “Avrupa Spor Haftası” kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle, her yaştan ve statüden bireyi bir araya getiriyor.
“Herkes için ulusal spor ve sağlık günleri” etkinlikleri kapsamında proje paydaşları işbirliğinde spor ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturucu çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.
Etkinlikler 23 Eylül’de Bozova Çatak’ta kano ile başladı. Türkiye’de eş zamanlı olarak start alacak olan etkinliklerin ilki Şanlıurfa’da Bozova ilçesinde Çatak Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.
Etkinlikte Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Bozava Belediye Başkanı Suphi Aksoy birer konuşma yaparak sağlıklı spor için herkesi spor yapmaya davet etti.