Anahtar Kelimeler: RESULAYN’ AÇILIŞINA KATILDI

VALİ ERİN RESULAYN’DA OKUL AÇILIŞINA KATILDI

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Süriye’nin Resulayn şehrine bağlı Nukra köyünde onarılarak eğitim öğretim hizmetine sunulan “Barış Pınarı Nukra İlköğretim Okulu”nun açılış törenine katıldı.

Okul açılışı öncesi Resulayn’da bulunan 7’nci Kolordu Komutanlığı Esas Komuta Merkezi’ni ziyaret eden Vali Erin, onarım çalışmaları devam eden Resulayn Adliye binasında incelemelerde bulunduktan sonra Resulayn Hastanesini ziyaret etti.

Burada tedavi gören hastalarla sohbet eden Vali Erin, yeni doğan bir çocuğa hediye taktı ve hastanedeki incelemelerinin ardından Nukra köyüne geçti.

Türkiye ve yerel halkın desteğiyle onarılarak ve eğitim öğretim hizmetine sunulan Barış Pınarı Nukra İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende konuşan Vali Erin, Resulayn’da mutlu bir gün yaşandığını, bu okullarda eğitim görecek çocukların kendi memleketlerini imar ve inşa edeceklerini ve Resulayn’daki tüm okulların onarımını yaparak tüm çocukların okula başlamasını temin edeceklerini belirtti.

Vali Erin, Nukra İlköğretim Okulu’nun onarılarak eğitim öğretimin hizmetine sunulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Resulayn’da yaklaşık 15 yıldır yerel hizmetlerin verilmediğini tespit ettiklerini hatırlatan Vali Erin, PKK-YPG’nin tahrip ettiği kamu binalarının, hastanelerin ve diğer tüm binaların onarılarak hizmete açacaklarını söyledi.

Vali Erin, “Resulaynlı kardeşlerimiz umutsuz olmasınlar. Geleceğe güvenle baksınlar. Çünkü emin ve güvenli ellerdeler. Tarihten gelen misyonu ve birikimiyle Türkiye’nin burada yaşayan insanların huzur ve güven içerisinde, şerefli bir şekilde yaşamalarına yönelik yapılması gereken ne varsa yapacağından emin olun. Tel Abyadlılarla birlikte bu bölgeyi inşallah tüm Suriyeli kardeşlerimizin yaşamak isteyeceği bir bölge haline getireceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından okulun açılışını gerçekleştiren Vali Erin ve beraberindekiler, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi ve öğrencilere, kırtasiye ve beslenme paketleri hediye etti.